FAQ

Forside ◼︎FAQ

Medlemskab

I Joe’s tilbyder vi tre typer af melemskaber. Du kan se priser og betingelser her.

Når du har valgt det medlemskab, der passer dig, skal du blot kigge forbi klubben eller booke en prøvetime. Så hjælper vi dig med resten.

Hvis du ønsker du at opsige dit medlemskab hos Joe’s Boxing Gym, skal du udfylde formularen her. Når vi har modtaget din opsigelse, sender vi en bekræftelse til dig på e-mail.

Hvis du har glemt din kode eller oplever problemer med bookingsystemet, kan du sende os en besked her. Vi vender tilbage så hurtigt som muligt.

Er du mellem 15 og 18 år, er du også velkommen i Joe’s Boxing Gym. Det kræver dog samtykke fra dine forældre. Du kan læs mere om samtykke og prøvetime her.

Træning og hold

Vil du til en prøvetime? Her kan du læse mere og booke din plads.

Når du kommer til prøvetime, kan du låne både håndbind og handsker. Bliver du medlem, skal du have dine egne håndbind og handsker. Du kan købe håndbind i klubben i flere længder til kun 59 kr. og handsker i forskellige størrelser fra 239 kr.

I Joe’s er der hold hver dag. Mandag til torsdag kører vi hold både kl. 16.30 og 18.15, fredag kl. 16.00, og i weekenden kl. 10.00.
Læs mere om de enkelte hold her.

Du kan til- og afmelde dig hold enten i appen My eClub eller på hjemmesiden. Det er muligt at lave op til tre bookninger ad gangen.

Klik her for at gå til booking hjemmesiden


Læs om praktisk info omkring tilmelding til hold

I Joe’s kan du træne så ofte, du vil. Du kan dog maksimalt have tre bookede hold ad gangen. Hvor ofte du bør træne, er individuelt, men husk at give kroppen tid til at restituere, især hvis du er ny.

Nej, I Joe’s vi slår på sække, ikke hinanden! Alle kan være med på vores hold – uanset kondition og niveau.

Bestemt ikke! Hos os er der faktisk flere kvindelige medlemmer end mandlige.

Du kan sagtens være med til træning, selvom du har en skade. Du kan selv justere øvelserne, så de passer til dig, og træneren hjælper gerne med gode råd og alternative øvelser.

Faciliteter

Du finder Joe’s Boxing Gym på Birkedommervej 33, 2. sal, 2400 København NV

Ja! Du kan parkere gratis i op til 3 timer på Birkedommervej. Men husk at stille P-skiven. P-vagterne kontrollerer området jævnligt.


Bemærk også, at der er indført parkeringszone i gården ved Birkedommervej 33-35. Så selvom der kan være ledige pladser, anbefaler vi ikke at parkere her.

Der er masser af plads til cykler foran bygningen. Udlejer har oplyst, at cykler ikke må parkeres i opgangen.

Ja, vi har omklædningsrum og badefaciliteter for både mænd og kvinder.

I klubben kan du købe både håndbind og boksehandsker i forskellige varianter – og træneren hjælper dig gerne med at finde det rigtige. Du kan også købe vand, sodavand, kaffe og en chokoladebar.

Det siger vores medlemmer om Joe's Boxing Gym

Lise fortæller om sin træning hos Joe's
Lise H.

Trænet i Joe's i 2 år

"Træning i Joe's giver mig ro i både hoved og krop, og der er altid nye udfordringer, som holder motivationen høj.

Stemningen er fantastisk, og man bliver altid mødt med et smil. Det gør træningen til noget, man glæder sig til hver gang."

Karsten fortæller om sin træning hos Joe's
Karsten P.

Medlem af Joe's i 11 år

"Jeg er kommet i Joe's i 11 år. Jeg træner tre gange om ugen og kan ikke forestille mig et liv uden Joe's.

Trænerne kan deres kram, stemningen altid i top, folk er utrolig søde, og alle giver deres bedste - og så er der festerne! "

Nicole fortæller om sin træning hos Joe's
Nicole V.

Trænet i Joe's i 3½ år

"Jeg har trænet fast hos Joes i over 3 år. Det startede som en enkelt prøvetime, men efter første gang var jeg solgt. Træningen er hård og seriøs, men altid med plads til grin, og trænerne er både dygtige og utroligt gode til at skabe et inkluderende fællesskab. Her træner alle side om side – unge som gamle, stærke som på vej til at blive det – altid med masser af humor. Det er endda blevet en familieoplevelse, da min datter nu bokser sammen med mig"

Line fortæller om sin træning hos Joe's
Line K.

Trænet i Joe's i 1 år

"Joe’s er mit frirum, hvor jeg kan slå hovedet fra og få krudtet en masse af. Selv på de dage, hvor hverken energien eller lysten er på sit højeste, tager jeg afsted og kommer hjem i højt humør og med masser af energi.

Menneskerne og fællesskabet er hjertet i Joe’s, og du føler dig velkommen fra dag et. Træningen i Joe’s sikrer dig altid masser af sved på panden, større/ømme muskler og hjernegymnastik, når de forskellige kombinationer på sækkene skal huskes."

Et medlem i Joe's udtaler sig om træningen
Thomas L.

Medlem af Joe's i ½ år

"Efter en del år med for lidt motion er jeg begyndt til boksetræning i Joe's Boxing Gym. Træningen er intens, men man kan selv bestemme tempoet – noget jeg især havde glæde af i starten. Træningstiderne vælger vi selv, og jeg finder altid en eller to gange om ugen, der passer mig. Jeg nyder passene, mærker formen blive bedre, og både medlemmer og trænere er så søde og rare, at det er en fornøjelse at være med."